Hero image

Trektocht door imposante bergen & de Isle of Skye in Schotland

  • 4.51 (122)

  • 6 nachten

Begeleid door ervaren gidsen

Tijdens deze trip kan je altijd rekenen op ervaren gidsen. Zij starten en eindigen elke dag met een duidelijke briefing en staan voor je klaar als je hulp nodig hebt, maar je hebt ook nog steeds de mogelijkheid om op je eigen tempo reizen.

Ook voor solo-reizigers

Deze trip is ook ideaal voor solo-reizigers. Verken buitengewone plaatsen op je eigen ritme en omarm je eigen avontuur!

4.51
(122)
6 nachten

Scotland Trail – Isle of Skye

Ontdek in 7 dagen het prachtige Isle of Skye in Schotland. Hike door valleien, langs lochs, geniet van de Schotse cultuur en overwin de legendarische Trotternish Ridge!

Onze missie is de wereld ontdekken via spectaculaire hikes in alle uithoeken van onze planeet. Het Travelbase Trails team bestaat uit meerdere outdoor specialisten die met veel passie de mooiste routes uitstippelen en op basis van jarenlange ervaring de meest unieke overnachtingsplekken regelen.

Op 5 jaar tijd is onze trailfamily uitgegroeid tot een collectie van 12 gevarieerde trails. Het begon in IJsland en intussen wandelen we ook door Jordanië, Madeira, Zweden, Italië, Marokko, Lapland, Frankrijk, Schotland, Nederland, Noorwegen en de Balkan. De uitzonderlijke natuur en gastvrije lokale cultuur maakt van elk avontuur een unieke beleving. Psst… Nieuwe wandelavonturen zijn in de maak. Maar we kunnen nog niets verklappen.

Travelbase Trails is opgericht door hikers, voor hikers en het is onze missie om iedereen al wandelend de wereld te (laten) ontdekken via iconische hikes. Het is niet altijd vanzelfsprekend om zelfstandig hikes uit te stippelen. Onze routes worden uitgewerkt door ervaren gidsen. Ze zijn goed gebalanceerd, de etappes zijn niet te lang of kort en je krijgt de mooiste highlights in een vrij korte periode te zien. Wij voorzien de volledige logistieke organisatie (lokaal transport, mobiele applicatie, overnachtingsplaatsen in de natuur, verhuur van foodpack & kampeermateriaal…) én ondersteuning door onze ervaren Nederlandstalige gidsen en Rangers. Dat allemaal voor een betaalbare prijs.

Travelbase Trails is er voor iedereen met een avontuurlijke mindset die graag de wereld al wandelend wilt verkennen.

Het recept van onze reizen is heel simpel: 100% avontuur. Elke trail is een belevenis van de eerste tot de laatste dag. We nemen je mee voorbij het voor de hand liggende en houden van onverwachte sensaties. Of je nu een ervaren wandelaar bent of nog nooit op een bergpas hebt gestaan: er is voor elk wat wils. Wij garanderen dat elk avontuur doordrenkt is met nieuwe ontdekkingen. Waar wacht je nog op? Great things never came from comfort zones. 😉

Zij staan voor je klaar

Amber

Anaïs

Eva

Ines

Jimmy

Loïc

Louise

Deel worden van het team?

Start inschrijvingen | Voorjaar 2027

dagen
uren
min
sec

The Scotland Trail

Ontdek het ruige landschap van the Isle of Skye tijdens deze 5-daagse trail

Highlights
  • Doorkruis de Isle of Skye van zuid naar noord
  • Authentiek Schotland, puur en ongerept
  • Wandel langs de imposante rotsformaties van The Quiraing
  • Begeleiding door ervaren gidsen
  • Ontdek unieke plekken zoals Old Man of Storr
Trek en Ecosse - Trektocht in Schotland

Wandelen in Schotland

Ontdek het iconische Isle of Skye in vijf dagen langs de mooiste etappes van The Scotland Trail. Wandel van de Quiraing naar de Old Man of Storr, langs imposante kliffen, spiegelgladde lochs en mystieke valleien. Elke kilometer onthult adembenemende panorama's en de pure, ruige Schotse authenticiteit.

Deze trail is dé perfecte ervaring voor natuurliefhebbers en avonturiers die op zoek zijn naar een toegankelijke maar onvergetelijke trektocht tussen land en zee. Trek je wandelschoenen aan en ontdek Skye zoals maar weinigen het zien.

Weekschema op de Isle of Skye

Het is niet eenvoudig om zelf een goed uitgestippelde wandeltocht op de Isle of Skye samen te stellen. Daarom hebben we een programma uitgewerkt waarmee je tijdens een week, inclusief 5 wandeldagen, de meest legendarische plekken kunt ontdekken. Als het weer het niet toelaat, passen onze gidsen ter plaatse de route aan.

5 dagen wandelen in Schotland

Dag 2
Elgol Sligachan
18,5 km 180 m 220 m 4-5 uur
Dag 3
Sligachan Portree
21,5 km 210 m 139 m 6 uur
Dag 4
Portree Old Man of Storr
13 km 600 m 550 m 4 uur
Dag 5*
Old Man of Storr The Quiraing
22 km 1432 m 1345 m 7-8 uur / *Alleen als het mool weer is
Dag 6
Flodigarry Rubha Hunish
16 km 434 m 439 m 4 uur

Praktische informatie

Hier vind je alle informatie die je nodig hebt voor je reis.

Heb je nog vragen? Bekijk dan de veelgestelde vragen.

Inbegrepen
  • Early bird prijs: vanaf €615
  • Mei 2027

  • The Scotland Trail 2027 vindt uitsluitend in mei plaats, omdat dat de beste periode is om Schotland te ontdekken. Bekijk de vertrekdata in de kalender onderaan de pagina.

    • Gedetailleerde route en volledige organisatie van je reis
    • 6 nachten in een tent op unieke locaties
    • Douches en sanitaire voorzieningen, behalve op de eerste camping
    • Toeristenbelasting
    • Alle interne transfers op het eiland
    • Begeleiding door ervaren gidsen
    • Een complete paklijst
    • Leuke Scotland Trail-goodies
    • Toegang tot de Travelbase app met alle nodige informatie
Preregistreer | voorjaar 2027

Je kunt extra opties aan je verblijf toevoegen.

Campings
  • We hebben elke camping zorgvuldig uitgekozen, zodat je zo dicht mogelijk bij de trail verblijft en tegelijk kunt genieten van een echte pauze in de natuur, zonder te boeten op comfort.

    Camping 1:

    Je zet je tent op een prachtig terrein met een indrukwekkend uitzicht op zee. Omdat dit een klein dorp is, kun je hier niet douchen. In de buurt vind je wel openbare toiletten, waar je gratis gebruik van kunt maken. In de gemeenschappelijke ruimte kun je bovendien de briefing binnen bijwonen.

    Camping 2, 3 en 4:

    Deze locaties liggen aan zee of in prachtige natuurgebieden. Je vindt er alles wat je nodig hebt om bij te komen en volop van je verblijf te genieten: warme douches, haardrogers, soms een wasmachine, een plek om je elektronische apparaten op te laden, tafels en banken om gezellig te eten, enzovoort. Op deze campings staan zelfs waterkokers, zodat je je gevriesdroogde maaltijden kunt bereiden zonder je kooktoestel aan te steken.

Shuttle op Isle of Skye
  • Alle transfers die tijdens je verblijf op het eiland Skye plaatsvinden, worden verzorgd door een chauffeur die je gedurende je hele verblijf begeleidt. Deze persoon is ook aanwezig bij de briefings met je gidsen en verblijft op dezelfde campings als jij.

Deze transfers zijn inbegrepen in de basisprijs van de reis.

Onze gidsen
  • Je deelt deze ervaring met meerdere ervaren gidsen. Zij begeleiden je tijdens de wandelingen, met altijd een gids vooraan en een gids achteraan in de groep om je veiligheid te garanderen. Ze staan voor je klaar als je hulp nodig hebt of het moeilijk krijgt. Daarnaast beschikken ze over een gps-tracker met noodsignaal, zodat ze bij een noodgeval alarm kunnen slaan.

     

    Elke ochtend krijg je een briefing met extra tips en info.

Het is heel belangrijk dat je op je eigen tempo wandelt, zodat je het de hele week volhoudt. Je gidsen passen zich aan de verschillende tempo’s.

Vereiste reisdocumenten
  • Om naar Schotland te reizen, heb je een internationaal paspoort nodig dat minstens 6 maanden na je terugkeer geldig is. Zonder geldig paspoort kom je het land niet binnen.

     

    Daarnaast heeft het Verenigd Koninkrijk een nieuwe regel ingevoerd: de ETA. Dit is een verplichte reistoestemming die je vóór vertrek online moet aanvragen. Zonder ETA mag je niet naar het Verenigd Koninkrijk reizen, dus het is ontzettend belangrijk!

     

    Let op: het kan enkele dagen duren om je ETA-aanvraag te verwerken. Vraag de ETA daarom zo snel mogelijk aan zodra je reis definitief is. De kosten bedragen £ 20 (ongeveer €24) per persoon.

Let erop dat je je ETA via de officiële website aanvraagt! Online zijn er veel oplichters actief die extra kosten in rekening kunnen brengen.

Travelbase app
  • Na je boeking krijg je toegang tot de Travelbase app. Je vindt er alle praktische informatie voor, tijdens en na je reis: tips, advies en alles wat je onderweg nodig hebt. Via deze app kun je ook contact opnemen met je gidsen.

     

    De app is zowel je digitale gids als je voorbereidingstool. Installeer de app voor vertrek, zodat je altijd alle informatie bij de hand hebt.

Extra opties

Bij de boeking kun je ervoor kiezen om de volgende opties aan je avontuur in Schotland toe te voegen.

Hoe reis ik naar Isle of Skye?

We bieden zelf geen vluchten aan voor The Scotland Trail. Je boekt eenvoudig zelf een vlucht of trein naar Edinburgh en stapt daar over op onze shuttle naar het vertrekpunt van de trail. Zo bepaal je zelf op welke data je reist, en kun je desgewenst langer van Schotland genieten. Zorg er wel voor dat je op tijd bent voor de shuttle.

Om het je makkelijker te maken, hebben we 4 manieren op een rijtje gezet om naar Schotland te reizen.

Tip: Gebruik de routeplanner op Rome2Rio om de verschillende reismogelijkheden te bekijken en te bepalen welke het beste bij je past.

Met de auto

Het eiland Skye ligt op 1.400 km van Amsterdam (met de ferry). Zodra je op het eiland Skye bent, kun je je auto parkeren bij Parking Kyleside en kiezen voor onze gratis shuttle.

Reistijd: 17 uur (zonder pauzes)

Met de bus

Neem eerst de bus naar Londen en stap daar over op een tweede bus naar Edinburgh. Er rijden verschillende bussen op deze routes.

Reisduur: ongeveer 25 uur

Met de trein

Meerdere treinen en buslijnen brengen je naar het station van Kyle of Lochalsh. Vanaf daar neem je een taxi naar Elgol. 

Je kunt ook de trein via Londen naar Edinburgh nemen en vervolgens onze optionele shuttle nemen naar het startpunt van de trail.

Reistijd: ongeveer 15 tot 20 uur

Met het vliegtuig

Er zijn veel vluchten tussen Amsterdam en Edinburgh. Onze shuttle (optioneel) brengt je vervolgens naar het basecamp.

Plan je aankomst op de luchthaven uiterlijk om 11.00 uur. Lukt dat niet, kom dan een dag eerder aan.

Bekijk Skyscanner of Google Flights om betaalbare vluchten te vinden.

Reistijd: ongeveer 3 uur

GA MEE OP AVONTUUR

Wil je graag wandelen in Schotland?

De officiële opening van de boeking start op 17 september om 16.00 uur. Preregistreer nu en profiteer van deze exclusieve voordelen:

  • Boek 24 uur eerder, vanaf 16 september
  • Profiteer van onze early bird prijs
  • Boek met superflex boekingsvoorwaarden
  • Voorbeeld
    Maandag 20 jan 2025
    Zondag 26 jan 2025
    Beschikbaar
    € 1450
    Beschikbaar
    Meer info Minder info
  • Voorbeeld
    Maandag 20 jan 2025
    Zondag 26 jan 2025
    Beschikbaar
    € 1450
    Beschikbaar
    Meer info Minder info
  • Voorbeeld
    Maandag 20 jan 2025
    Zondag 26 jan 2025
    Beschikbaar
    € 1450
    Beschikbaar
    Meer info Minder info
  • Voorbeeld
    Maandag 20 jan 2025
    Zondag 26 jan 2025
    Beschikbaar
    € 1450
    Beschikbaar
    Meer info Minder info
  • Voorbeeld
    Maandag 20 jan 2025
    Zondag 26 jan 2025
    Beschikbaar
    € 1450
    Beschikbaar
    Meer info Minder info
  • Voorbeeld
    Maandag 20 jan 2025
    Zondag 26 jan 2025
    Beschikbaar
    € 1450
    Beschikbaar
    Meer info Minder info

Is deze trail iets voor jou?

De moeilijkheidsgraad van een trail hangt af van heel wat factoren. Op basis van onderstaande factoren, kan jij voor jezelf inschatten of deze trail geschikt is voor jou. Met behulp van bepaalde opties, zoals bagagetransport, kan je de trail voor jezelf ook makkelijker maken.

Wat andere trailers over ons schrijven...

Benieuwd naar andere reiservaringen?

Of wil je graag in onze community terechtkomen?

Word lid van onze Facebookgroep, waar alle Travelbase Trailers van de afgelopen jaren hun liefde voor hiken, handige tips en ervaringen delen.

Schotland Ecosse Schotland

Geef een avontuur cadeau

Op zoek naar een uniek cadeau? Met onze cadeaubon kun je iemand een onvergetelijke ervaring en levenslange herinneringen cadeau geven!

Waarom zou ik wandelen op The Isle of Skye?

Schotland staat bekend om zijn ruige landschappen, indrukwekkende bergen en uitgestrekte wandelpaden. Maar niets overtreft de magie van The Isle of Skye. Dit eiland is een droom voor iedere avonturier, met dramatische kliffen, betoverende lochs en de beroemde Trotternish Ridge. De Scotland Trail – Isle of Skye biedt een unieke kans om dit adembenemende landschap te verkennen tijdens een meerdaagse wandeltocht.



Wat houdt de Scotland Trail – Isle of Skye in?

Deze avontuurlijke reis neemt je in zeven dagen mee langs de mooiste plekken van Schotland. Je overnacht zes nachten op zorgvuldig uitgekozen locaties en wandelt door een van de meest indrukwekkende regio’s van het Verenigd Koninkrijk. Tijdens deze trekking ontdek je zowel bekende als verborgen parels, zoals:

  • Old Man of Storr – Een iconische rotsformatie met panoramische uitzichten.
  • Trotternish Ridge – Een uitdagende maar prachtige route over de bergrug.
  • Camusunary Bay – Een verborgen baai omringd door bergen en rust.
  • Gezellige Schotse dorpjes – Waar je de authentieke cultuur en gastvrijheid ervaart.

Met een ervaren gidsenteam en een goed gebalanceerd schema is deze trektocht geschikt voor zowel solo-reizigers als ervaren hikers.

 

Hoe ziet mijn week op The Isle of Skye eruit?

Iedere dag van deze wandelreis brengt een unieke route met indrukwekkende uitzichten en afwisselende landschappen:

  • Dag 1: Aankomst in Edinburgh en transfer naar Elgol 
  • Dag 2: Hike van Elgol naar Sligachan – 18,5 km 
  • Dag 3: Van Sligachan naar Portree – 21,5 km 
  • Dag 4: Wandeling naar The Storr – 15 km 
  • Dag 5: Oversteek van de Trotternish Ridge – 22 km 
  • Dag 6: Van Flodigarry naar Rubha Hunish – 16 km 
  • Dag 7: Terugreis naar Edinburgh

Onze gidsen zorgen voor de beste routes, maar passen de planning aan indien nodig, afhankelijk van de Schotse weersomstandigheden.

 

Wat kost deze wandelreis door Schotland?

De basisprijs voor deze reis begint bij €590 en omvat:

  • Uitgestippelde trektocht en volledige reisorganisatie
  • Zes kampeerovernachtingen op campings dichtbij de route
  • Begeleiding door Nederlandstalige gidsen
  • Toegang tot een trailapplicatie met alle route-informatie
  • Alle interne shuttles op The Isle of Skye

Optioneel zijn extra’s zoals huur van kampeermateriaal, survival foodpacks, bagagetransport en een laatste overnachting in Edinburgh.

 

Hoe kom ik op The Isle of Skye?

Het eerste basecamp ligt in Elgol, en er zijn verschillende manieren om daar te komen:

  • Met eigen vervoer – Een prachtige roadtrip door Schotland.
  • Met de trein of bus – Via Londen of Glasgow richting Skye.
  • Met het vliegtuig – Vlucht naar Edinburgh, gevolgd door de shuttlebus.

Plan je retourreis op dag acht, aangezien de shuttlebus pas op dag zeven rond 16:00 in Edinburgh aankomt.

 

Waarom zou ik kiezen voor de Scotland Trail?

Het zelf plannen van een meerdaagse wandeltocht in Schotland kan complex zijn. Daarom heeft ons ervaren gidsenteam een perfect gebalanceerde route samengesteld.

  • Duurzaam avontuur – We zetten ons in voor groene initiatieven.
  • Unieke kampeerervaring – Overnachting op bijzondere natuurplekken.
  • Perfecte mix van uitdaging en ontspanning – Geschikt voor zowel beginners als ervaren hikers.
  • Internationale groep – Ontmoet gelijkgestemde reizigers en deel deze unieke ervaring.

Sustainability Level

Aan elke reis is een duurzaamheidsniveau toegekend. Deze bestaat uit maximaal 6 badges, waarbij elke badge gekoppeld is aan een positieve eigenschap van de reis. Zo kun je beter beoordelen wat de impact is van jouw reis.

Sustainability level van deze reis

Hoe berekenen we dit?

Op basis van deze maatstaf wordt de impact bepaald, zowel op vlak van ecologische als sociale duurzaamheid.

Deze trip draagt bij aan het gecertificeerd klimaatproject “Wildlife Cambodia” van Greentripper en faciliteert deelnemers om dit ook te doen om de uitstoot van hun transportmethode in balans te brengen.
Op de bestemming is de ecologische voetafdruk van de trip beperkt tot minder dan 0,2 tCO2e.

Sustainability Level

Aan elke reis is een duurzaamheidsniveau toegekend. Deze bestaat uit maximaal 6 badges, waarbij elke badge gekoppeld is aan een positieve eigenschap van de reis. Zo kun je beter beoordelen wat de impact is van jouw reis.

Sustainability level van deze reis

Hoe berekenen we dit?

Op basis van deze maatstaf wordt de impact bepaald, zowel op vlak van ecologische als sociale duurzaamheid.

Tijdens de reis is de ecologische voetafdruk beperkt tot minder dan 0,04 tCO2e (ton CO2 equivalent).
Deze trip draagt bij aan het gecertificeerd klimaatproject Cookstove Uganda van Greentripper en faciliteert deelnemers om dit ook te doen om de uitstoot van hun transportmethode in balans te brengen.

Deze reizen interesseren je wellicht ook

5 nachten jun-sep 4.5 (264)

Dolomiti Trail

Huttentocht door het mooiste van de Dolomieten

6 nachten mrt-nov 4.59 (249)

Madeira Trail

Prachtige trail van West naar Oost in het Hawaii van Europa

7 nachten jun-sep 4.74 (360)

Iceland Trail

Avontuurlijke hike door de wonderlijke natuur van IJsland

vanaf €1220
7 nachten jul-aug 4.56 (223)

Norway Trail

Mythische hike over de Noorse hoogvlaktes & fjorden

7 nachten jun-sep 4.62 (744)

Balkan Trail

Unieke hike langs de verborgen parels van Albanië, Montenegro en Kosovo

6 nachten jun-aug 4.45 (219)

Mont Blanc Trail

De meest iconische trektocht van Europa: Tour du Mont Blanc

Popup-inhoud