Hero image

The Vosges Trail

Ontdek de Vogezen tijdens een self-guided driedaagse trail. Je wandelt tussen eeuwenoude sparrenbossen, diepblauwe gletsjermeren en bergweiden. Deze trail is ideaal voor wie houdt van rust, natuur en weidse landschappen.

Zelfstandig avontuur

Dit is een volledig zelfstandig avontuur. Voor je reis word je voldoende geinformeerd en zal het team je de uitgestippelde routes, slaapplaatsen, info over eventuele activiteiten en andere tips meegeven via de app of een print versie wanneer je aankomt. Je zal wel steeds de contactgegevens krijgen van een ranger in geval van nood.

Sustainability Level: 🌱🌱🌱🌱🌱

Ook voor solo-reizigers

Deze trip is ook ideaal voor solo-reizigers. Verken buitengewone plaatsen op je eigen ritme en omarm je eigen avontuur!

Onze missie is de wereld ontdekken via spectaculaire hikes in alle uithoeken van onze planeet. Het Travelbase Trails team bestaat uit meerdere outdoor specialisten die met veel passie de mooiste routes uitstippelen en op basis van jarenlange ervaring de meest unieke overnachtingsplekken regelen.

Op 5 jaar tijd is onze trailfamily uitgegroeid tot een collectie van 12 gevarieerde trails. Het begon in IJsland en intussen wandelen we ook door Jordanië, Madeira, Zweden, Italië, Marokko, Lapland, Frankrijk, Schotland, Nederland, Noorwegen en de Balkan. De uitzonderlijke natuur en gastvrije lokale cultuur maakt van elk avontuur een unieke beleving. Psst… Nieuwe wandelavonturen zijn in de maak. Maar we kunnen nog niets verklappen.

Travelbase Trails is opgericht door hikers, voor hikers en het is onze missie om iedereen al wandelend de wereld te (laten) ontdekken via iconische hikes. Het is niet altijd vanzelfsprekend om zelfstandig hikes uit te stippelen. Onze routes worden uitgewerkt door ervaren gidsen. Ze zijn goed gebalanceerd, de etappes zijn niet te lang of kort en je krijgt de mooiste highlights in een vrij korte periode te zien. Wij voorzien de volledige logistieke organisatie (lokaal transport, mobiele applicatie, overnachtingsplaatsen in de natuur, verhuur van foodpack & kampeermateriaal…) én ondersteuning door onze ervaren Nederlandstalige gidsen en Rangers. Dat allemaal voor een betaalbare prijs.

Travelbase Trails is er voor iedereen met een avontuurlijke mindset die graag de wereld al wandelend wilt verkennen.

Het recept van onze reizen is heel simpel: 100% avontuur. Elke trail is een belevenis van de eerste tot de laatste dag. We nemen je mee voorbij het voor de hand liggende en houden van onverwachte sensaties. Of je nu een ervaren wandelaar bent of nog nooit op een bergpas hebt gestaan: er is voor elk wat wils. Wij garanderen dat elk avontuur doordrenkt is met nieuwe ontdekkingen. Waar wacht je nog op? Great things never came from comfort zones. 😉

Zij staan voor je klaar

Amber

Anaïs

Eva

Ines

Jimmy

Loïc

Louise

Deel worden van het team?

Opening van de boekingen

dagen
uren
min
sec

MICRO-AVONTUUR IN FRANKRIJK

Ontdek de Vogezen tijdens een unieke driedaagse wandeltocht

Hoogtepunten
  • Een echt gevoel van weg zijn, zonder veel vrij te nemen
  • Laat je verrassen door heldere bergmeren
  • Overnacht in hutten op unieke plekken
  • Zelfstandig avontuur
  • Een iconische route door de Vogezen

THE VOSGES TRAIL

Laat ons 3-daags micro-avontuur je meenemen tussen eeuwenoude sparrenbossen, diepblauwe gletsjermeren en bergweiden.

Van de mythische Hohneck tot de steile passages van de Sentier des Roches: deze trail dompelt je onder in zachte ochtendlichten en weidse uitzichten over de Elzasvlakte.

Deze trail is ideaal voor wie houdt van rust, natuur en weidse landschappen. Je wandelt langs bergkammen en valleien en geniet onderweg van een toegankelijke tocht in een van de mooiste en meest ongerepte natuurgebieden van Frankrijk.

Je trail in de Vogezen, dag na dag

Het is niet altijd makkelijk om zelf een goede en veilige route uit te stippelen in de Vogezen. Daarom hebben we een programma samengesteld waarmee je in 4 dagen, waaronder 3 wandeldagen, de mooiste plekken van het massief ontdekt. Bij slecht weer passen onze rangers de route ter plaatse aan.

3 dagen wandelen

Dag 1
Metzeral Stosswihr
13 km 940 m 220 m 5-6 uur
Dag 2
Stosswihr Orbey
16 km 370 m 590 m 5-6 uur
Dag 3
Orbey Munster
11 km 100 m 690 m 3-4 uur

PRAKTISCHE INFORMATIE

Wanneer

De Vosges Trail vindt plaats in augustus en september 2026.

Je vindt alle exacte vertrekdata in de kalender hieronder.

Prijs

Het Early Bird tarief voor deze reis begint bij €290 per persoon.

De prijs omvat:

  • Uitgebreide route en volledige organisatie van de reis
  • 2 nachten in berghutten op unieke locaties
  • Ontbijt en diner in de berghutten
  • Douches en sanitaire voorzieningen
  • Toeristenbelasting
  • Vervoer op de laatste dag tussen Munster en Metzeral
  • Ondersteuning van een ranger ter plaatse
  • Travelbase-app
  • Complete paklijst en tips voor het voorbereiden van je trail

Je kunt opties aan je verblijf toevoegen, klik hier om ze te ontdekken.

Self-guided

Deze trail is self-guided. Dat betekent dat je volledig vrij bent om het pad zelf te verkennen. Het voordeel? Je kunt in alle rust wandelen, omdat alles voor je geregeld is: van een prachtige wandelroute tot unieke slaapplaatsen.

Elke dag ontvang je een gedetailleerde briefing van je ranger (onze lokale verantwoordelijke). Je vindt ook het traject en nuttige informatie in de zorgvuldig voorbereide Travelbase-app. Daarna begin je zelfstandig aan de wandeling. De ranger is natuurlijk beschikbaar om je te helpen als dat nodig is.

Travelbase-app

Download onze app hier. Je kunt daar enkele nuttige informatie en belangrijke details vinden naarmate je vertrek nadert.

FAQ

Wil je meer weten over deze reis? Neem een kijkje bij de meest gestelde vragen.

OPTIES

Bij het boeken kun je ervoor kiezen om de volgende opties aan je verblijf in de Vogezen toe te voegen.

Hoe ga je naar het vertrekpunt?

De eerste accommodatie bevindt zich bij het vertrekpunt van onze wandeling, in het dorp Metzeral. Hieronder vind je verschillende opties om er te komen.

Tip: Gebruik de routeplanner op Rome2Rio om de verschillende reisopties te verkennen en te bepalen welke het beste bij je past.

Met de auto

Metzeral ligt op 650 km van Amsterdam. De totale reistijd is 7u20 (exclusief pauzes). Je krijgt ruim voor je vertrek te horen waar je je auto kunt parkeren. Je kunt de website van ViaMichelin gebruiken om je route te schatten.

Met de trein

Je hoeft alleen maar naar het station van Colmar te gaan. Een TER brengt je in slechts 45 minuten naar Metzeral.

Vanuit Nederland rijden er regelmatig treinen vanuit Amsterdam, Utrecht, Rotterdam of Den Haag naar Colmar, vaak met een overstap. We raden je aan om de dienstregelingen en tarieven te bekijken op de website van NS International.

Vanaf daar kun je een andere trein nemen naar Beaufort. Je kunt de website van CFL bekijken om je tickets te reserveren.

Met de bus

Verschillende busmaatschappijen verbinden Nederland met Frankrijk. Vanuit Amsterdam, Rotterdam of Utrecht kun je gemakkelijk Strasbourg bereiken. Vervolgens kun je de TER nemen richting Metzeral. Bekijk de tarieven en dienstregelingen van de bussen op de website van Flixbus.

Met het vliegtuig

De dichtstbijzijnde en gemakkelijkst bereikbare luchthaven is die van Straatsburg. Neem daarna een TER naar Metzeral (ongeveer 45 min).

Bekijk Skyscanner of Google Flights om betaalbare vluchten te vinden.

GA MEE MET ONS

Wil je het mooie avontuur van The Vosges Trail beleven?

Preregistreer en profiteer van deze voordelen:

  • Je krijgt toegang tot de inschrijvingen 24 uur voor de officiële opening
  • Je profiteert van het Early Bird-tarief
  • Je geniet van de Superflex-reserveringsvoorwaarden

De officiële inschrijvingen openen op 2 april.

  • Voorbeeldreis
    Maandag 20 jan 2025
    Zondag 26 jan 2025
    Beschikbaar
    € 1450
    Beschikbaar
    Meer info Minder info
  • Voorbeeldreis
    Maandag 20 jan 2025
    Zondag 26 jan 2025
    Beschikbaar
    € 1450
    Beschikbaar
    Meer info Minder info
  • Voorbeeldreis
    Maandag 20 jan 2025
    Zondag 26 jan 2025
    Beschikbaar
    € 1450
    Beschikbaar
    Meer info Minder info
  • Voorbeeldreis
    Maandag 20 jan 2025
    Zondag 26 jan 2025
    Beschikbaar
    € 1450
    Beschikbaar
    Meer info Minder info
  • Voorbeeldreis
    Maandag 20 jan 2025
    Zondag 26 jan 2025
    Beschikbaar
    € 1450
    Beschikbaar
    Meer info Minder info
  • Voorbeeldreis
    Maandag 20 jan 2025
    Zondag 26 jan 2025
    Beschikbaar
    € 1450
    Beschikbaar
    Meer info Minder info

FAQ's

We nodigen je uit om de onderstaande FAQ te raadplegen voordat je ons een e-mail stuurt. De FAQ biedt uitgebreide antwoorden op de meest gestelde vragen!

Waar slapen we?

Je overnacht in zorgvuldig geselecteerde berghutten. Breng zelf een liner mee of huur er eentje via ons.

Alle hutten beschikken over sanitair en warme douches. Je slaapt er meestal in stapelbedden.

Wat eten we?

De avondmaaltijden en ontbijten van nacht 2 en 3 zijn inbegrepen in de basisprijs. Je krijgt telkens een vast menu, bereid door de berghutten onderweg. Het ontbijt bestaat meestal uit brood met boter en confituur, soms aangevuld met zuivel en of fruit, afhankelijk van de herberg en de leveringen.

Kies je voor de optie met overnachting in Metzeral, dan zijn ook daar het avondeten en ontbijt inbegrepen.

De lunches zijn niet inbegrepen in de basisprijs. Daarvoor kan je kiezen voor de optie lunchpakket, met 3 lunches voor je wandeldagen. Die bestaan meestal uit sandwiches, klaargemaakt door de berghutten, vaak aangevuld met fruit, een zuivelproduct en of een gebakje.

Kies je deze optie niet, dan voorzie je zelf je lunches.

Hoe zijn de hikes georganiseerd?

Een paar weken voor vertrek krijg je toegang tot de Travelbase app. Daarin vind je alle routes en bezienswaardigheden, zodat je de tocht vlot en zelfstandig kan hiken.

Dagelijks krijg je een briefing van een ranger. Heb je onderweg hulp nodig, dan staat die klaar om je verder te helpen.

Wat is inbegrepen in de basisprijs?
  • Gedetailleerde route en volledige organisatie van je verblijf
  • 2 nachten in berghutten op unieke locaties
  • Ontbijt en avondmaaltijden in de berghutten
  • Douches en sanitaire voorzieningen
  • Toeristenbelasting
  • Vervoer op de laatste dag tussen Munster en Metzeral
  • Aanwezigheid van een ranger ter plaatse die de organisatie in goede banen leidt
  • Toegang tot de Travelbase app
  • Een volledige materiaallijst en handige tips om je trektocht voor te bereiden

Daarna kan je eenvoudig de opties toevoegen die het best bij jouw reis passen. Hier vind je de details van de opties.

Wat moet ik meebrengen?
  • Je geldige identiteitskaart
  • Een liner voor de berghutten, of je kan die ook via ons huren
  • Je lunches, als je die niet via ons boekt
  • Geschikte wandel en trekkingkleding en stevige wandelschoenen

Voor de rest van het materiaal sturen we je een zeer gedetailleerde lijst van wat je moet meenemen vóór je vertrek.

Wat is de grootte van de groep?

Tijdens de wandelingen stap je zelfstandig en op je eigen tempo, waardoor het aantal wandelaars onderweg kan verschillen. Per vertrek gaan er met ons maximaal 10 personen mee.

Terug naar de natuur via Greentripper

De planeet geeft ons zoveel moois om te bewonderen, maar als we dat in de toekomst nog willen kunnen, moeten we haar vandaag beschermen. Daarom doen wij extra inspanningen om de impact van onze trips te verkleinen, en kan je in het boekingsformulier op een betrouwbare manier bijdragen aan een klimaatproject van Greentripper, wat de CO2-uitstoot van jouw transport terug in balans brengt.

Door bij te dragen aan hun gecertificeerde project in Oeganda, help je bij de distributie van efficiëntere kooktoestellen die het brandstofverbruik aanzienlijk verminderen. Dit initiatief van 11 lokale projecten beschermt kwetsbare bossen tegen ontbossing, verbetert de gezondheid van gezinnen door een betere binnenluchtkwaliteit en stimuleert de lokale economie door werkgelegenheid te creëren. Het project is Gold Standard-gecertificeerd, wat de hoogste internationale normen voor milieu-integriteit garandeert.

Als jij kiest om een bijdrage te leveren voor de uitstoot van je transport, zal Travelbase zelf nog extra bijdragen voor de uitstoot ter plaatse. Na je reis krijg je een officieel carbon credit certificaat.

Lees meer over onze inspanningen op travelbase.eu/impact.

Hoeveel kilometer zullen we wandelen?

Tijdens deze 3 dagen wandel je in totaal ongeveer 40 km, met dagelijkse etappes van 11 tot 16 km. De etappes zijn goed in balans, met een mooie verhouding tussen het aantal kilometers en de hoogtemeters die je onderweg aflegt.

Mag mijn hond mee op trail?

Honden zijn helaas niet welkom in de hutten waar jullie overnachten. Dat in combinatie met de intensiteit van de trail maakt het onmogelijk om je hond mee te nemen.

Wat is een microavontuur?

Een microavontuur is de ideale manier om er even tussenuit te zijn zonder veel vakantiedagen op te nemen. Bij Travelbase kies je voor een avontuur van 3 tot 4 dagen, perfect om helemaal op te laden in de natuur. Het resultaat is een korte trip die aanvoelt als een echte reset.

Geef een avontuur cadeau

Op zoek naar een uniek cadeau? Met onze Travelbase cadeaubon kun je iemand een onvergetelijke ervaring en levenslange herinneringen cadeau geven!

Sustainability Level

Aan elke reis is een duurzaamheidsniveau toegekend. Deze bestaat uit maximaal 6 badges, waarbij elke badge gekoppeld is aan een positieve eigenschap van de reis. Zo kun je beter beoordelen wat de impact is van jouw reis.

Sustainability level van deze reis

Hoe berekenen we dit?

Op basis van deze maatstaf wordt de impact bepaald, zowel op vlak van ecologische als sociale duurzaamheid.

Tijdens de reis is de ecologische voetafdruk beperkt tot minder dan 0,04 tCO2e (ton CO2 equivalent).
De gemiddelde afstand die deelnemers afleggen om op deze bestemming te komen is minder dan 500km.
Het merendeel van de reizigers komt met de bus, auto of met openbaar vervoer.

Trending avonturen

7 nachten jan-dec 4.9 (422)

Lapland Travel Äkäslompolo

Het mooiste van Lapland ontdekken vanuit een pittoresk dorpje

vanaf €500
trending Trending
4 nachten mei-okt

The Vespa Trip Amalfi

Bewonder de panoramische schoonheid van de amalfikust

7 nachten jun-sep 4.8 (678)

Albania Nomads

Waanzinnige roadtrip met daktent door de ongerepte natuur van Albanië

trending Trending
7 nachten mei-sep

The Canoe Trip Värmland

Meerdaagse kanotocht door Zweden

trending Trending
7 nachten jun-sep

Balkan Trail

Unieke hike langs de verborgen parels van Albanië, Montenegro en Kosovo

7 nachten mei-sep 4.8 (324)

Iceland Nomads

Rondreis door de IJslandse natuur in een 4x4 met daktent of campervan

Popup-inhoud